18. 06. 2012

Hackerský útok - omluva za nedostupnost !
Buchar Jiří - ROBEX DK, s.r.o. - 08:38 | [Kategorie: Ostatní] | permalink
V průběhu minulého týdne se stal náš web www.robex-dk.cz včetně dalších projektů, mezi které patří například web o námi vyráběné tavné řezací technice na izolace CleexCut.cz (http://www.cleexcut.cz) či naše oblíbená encyklopedie RobexPedie (http://robexpedie.robex-dk.cz), útočištěm hackerské skupiny. Do zdrojového kódu bylo vlivem neoprávněného přístupu vložen nesmyslný a neškodný scriptový kód, který zapřičinil hlášení některých antivirových programů sledujících on-line aktivity web stránek a také prohlížečem google.com včetně jeho jazykových mutací o nebezpečnosti našeho webu.

Dovoluji si všechny naše zákazníky a návštěvníky ubezpečit, že se vzkutku jednalo pouze o nabourání do našeho systému, které mělo poškodit naše jméno a zněmožnit Vám, našim návštěvníkům pohodlné surfování.

Velice si Vážíme, že Vás omezení funkčnosti v tomto období nenechalo chladnými a na tuto skutečnost jste nás ihned upozornili. Podařilo se nám tak, společnými silami, velice rychle provést nápravu. Momentáně pracujeme usilovně na zvýšení ochrany našeho webu, aby se podobné napadení eliminovalo.

Za tým firmy ROBEX DK, s.r.o. se Vám hluboce omlouvám za případné potíže!

Buchar Jiří (webmaster)

Předchozí: Celozávodní dovolená ve dnech 30.5 a 7.5 2012
Další: Připravujeme modernizaci našeho webu

Kategorie

Archivy