11. 12. 2013

Sumarizace roku 2013
Buchar Jiří - ROBEX DK, s.r.o. - 12:00 | [Kategorie: Ostatní] | permalink
Statistika nuda je, má však cenné údaje...jak se zpívá v jedné písni (Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř) je do jisté míry pravdou a tak i my se trochu zajímáme, jak jsme v tomto roce dopadli (zejména v porovnání s lety minulými).

Jistě jste si všimli, že stále probíhalo období nám všem vnucené krize. Taková krize označuje jevy společenského života, je plně objektivní a existuje nezávisle na vůli člověka. No na druhé straně o krizi ve které by neúčinkovali lidi jsem po dobu mého krátkého života doposud neslyšel. Z mého pohledu se jednalo o období kdy se téměř zastavil tolik potřebný koloběh financí. Celé to započalo zacyklením naší plně ekonomicky smýšlející společnosti (nemyslím pouze společnost v ČR, ale celého světa). Peníze, jak se říká, hýbají světem a zde byl (a nebo je?) jasný příklad. Když mi někdo řekne, že je krize, tak přestanu investovat a nakupovat zbytečnosti. Tím zastavím oběh peněz a v konečném důsledku ani nemám peníze na to abych investovat mohl (ztráta zaměstnání vlivem nedostatečného zisku zaměstnavatele aj.). Osobně tomu říkám zacyklení ekonomiky. Ona celá ekonomika v tržním hospodářství je cyklická. Tedy alespoň se tak jeví…

Po obdobích krize však vždy přijde období růstu. Už se na to všichni těšíme :-)

Zpět k námi uváděným údajům:

19 nových produktů, 18 akcí (mezi zcela nejúspěšnější novinky patři stavebnice tavné řezačky resp. zdroje pro tavné řezačky CleexCut SD a MD - o stavebnice byl takový zájem, že jsme nedokázali vyřídit kladně všechny objednávky)

716 poptávek, 58 zakázek (v průběhu prvního a druhé čtvrtletí to nebyla žádná sláva, ale postupem času množství poptávek stoupalo, až na prozatím koncové číslo 716. Každý den však přibývají nové poptávky. Co se týká vyrobených strojů resp. výrobních zakázek tak jsme se nakonec dostali na o poznání lepší číslo než v roce minulém. Letos jsme realizovali i několik velice rozsáhlých zakázek na složité stroje)

13 nových videí na RobexTube (letos jsme nestíhali natáčet novinky a výrobky a tak do příštích let slibujeme, že se polepšíme)

48 213 návštěv tohoto webu (je počítán pouze unikátní návštěvník a tak to není špatné číslo, ale je to pouze téměř nic nevypovídající číslo. Nejdůležitější je pro nás spokojený a tím se i vracející zákazník)

založení profilu na Facebooku (založili jsme také tak trochu neoficiálně oficiální profil naší firmy na facebook.com/robexdk - určitě se k nám přidejte, budeme rádi)

Tato statistika sama o sobě nevypovídá o ničem. Je to stejné jako v níže uvedeném příkladu.
Výtah jezdí mezi dvojicí podlaží. Jakou šanci máte čistě statisticky, že zachytnete výtah na vstupním patře? 50 : 50? A v pondělí kolem šesté ráno…?
Je třeba provést komparaci, tedy lépe česky srovnání, s obdobími minulými. Jednoduchým shrnutím mohu říci, že vnímáme nárůst a to zejména k poslednímu čtvrtletí.

Že by už bylo lépe?

článek vyjadřuje můj soukromý názor a nikoli postoj celé naší společnosti :-)

Předchozí: Vánoční dovolená od 22. 12. 2013 do 3. 1. 2014
Další: Pravidelná inventura v 1. týdnu roku 2014

Kategorie

Archivy