TECHNIKA PRO TAVNÉ ŘEZÁNÍ
POLYSTYRENU A IZOLACÍ
Proč ještě nemám
nářadí CleexCut?
starší verze webu
slideshow1

Proč řezat polystyren tavně?

- zrychlení Vaší práce
- maximální efektivita
- vyšší výkon
- mnohonásobný řez
- maximální přesnost
- řezání bez odpadu
- bezprašné řezy


Máte pochybnosti? Přečtěte si více o tavném řezání

Více o tavném řezání
slideshow2

Proč CleexCut?


- levné náhradní dráty
- jednoduchá konstrukce
- ideálně vyvážená teplota
  (polystyren nikdy nezahoří)
- český výrobek (české podmínky)
- telefonické poradenství
- typy i na zakázku
- od ručních až po CNC

Přehled ručních řezaček

Více o tavném řezání polystyrenu

Tipy a triky

Drátové řezačky je vhodné používat pro dlouhé řezy, to znamená snažit se využívat maximální délky drátu k řezání. Rychlost řezu tím bude vyšší, zároveň však také prodloužíte životnost odporového řezného drátu, struny. Používejte vždy v návodu k obsluze schválené a specifikované odporové řezné dráty.


Správné napnutí drátu je jedním ze dvou základních požadavků na kvalitní tavnou řezačku. Druhým, neméně důležitým je pak optimální teplota řezného drátu v celé jeho délce. Jeden z prvotních testů odolnosti byl prováděn opakovanými údery střední části nažhaveného drátu upevněného na řezačce, která byla připravena k řezu, o ocelobetonový sloup o průměru 20 cm. Při tomto došlo k průhybu cca. 10 cm a drát i při tomto extrémním zatížení vydržel a dále mohl sloužit svému účelu, kterým je precizní a přesný řez polystyrenových a jiných pěnových izolačních materiálů.

Na jaké izolace CleexCut funguje?

CleexCut je určen pro všechny pěnové izolační materiály Přístroje řady Cleexcut se smějí používat pouze pro řezání těžko hořlavých tuhých (pevných) expandovaných (pěnových) polystyrénových desek, které vyhovují referenční německé normě DIN 4102, normě ČSN EN 13501-1 či dalším materiálům vyhovujícím těmto normativním dokumentům. Doporučuje se použití odsávacího ventilátoru pro odstraňování výparů při řezání v uzavřené místnosti. Nikdy neřezejte materiál z PVC nebo PVC potažený. Toxické výpary PVC jsou škodlivé. Podobné izolační pěnové materiály na bázi polystyrénu (bez vnějších opláštění fóliemi a jinými vrstvami a bez vnitřních vlisovaných či zalévaných konstrukčních prvků), které mají nízký bod teploty tání (dají se dělit tepelně, teplotou max. 400 °C) a zároveň odpovídají bezpečnostně-technickým předpisům staveb po po dohodě s Vašim bezpečnostním technikem také dělit.

Více o řezání polystyrenu Zavři tuto záložku

Jak tavné řezačky fungují?

Řezačky CleexCut fungují na principu tavného řezání, přičemž je využíváno rozžhaveného odporového drátu. Řezný drát se rozžhaví až na 650 °C a to průchodem elektrického proudu. Řez je tak vždy přesný, se zatavenými kraji a bez dalšího odpadu v podobě polystyrénových kuliček a statického prachu. Jak jsme již řekli, k řezu je využíváno odporových drátů, které jsou vyráběny ze speciálních slitin a dovolují dlouhodobé používání řezaček v trvalém provozu. V žádném případě není vhodné používat dráty obyčejné. Tyto mají jiný odpor a mohou způsobit i zničení řezačky. Je také nutno říci, že ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, používání speciálních řezných odporových drátů, snižuje celkové náklady na tavné řezání. Jako zdroj elektrické energie pro chod řezačky jsou vždy nabízeny certifikované zdroje s vysokou odolností. Tyto zdroje jsou navrženy přímo k řezačkám CleexCut a tím vyhovují všem bezpečnostním i dalším normativním předpokladům.

K vlastnímu řezu dochází po přiblížení drátu k izolačnímu materiálu. V ideálním případě má mít řezací drát takovou teplotu, aby docházelo k téměř bezkontaktnímu dělení. Polystyrénový materiál tak ustupuje před drátem a tím dochází k tavnému řezu. Pokládka izolací připravených tavnou metodou je jednodušší, vše lícuje jak má, což ocení nejen vlastní izolatér, ale v konečném důsledku i investor stavby, který ušetří za materiál v podobě spárovacích hmot a lepidel.

Izolace je konečně dokonalá...

Mýty a pověry

Mýty hovoří o vzniku nebezpečných výparů při tavném řezání polystyrenových a dalších pěnových izolačních materiálů. Poslední výzkumy však neprokázali ani zvýšené koncentrace CO2 v okolním ovzduší. Nicméně i přes toto zjištění doporučujeme používat řezačky CleexCut v dobře větraných místnostech. Ve venkovním prostředí však toto není nutné, jelikož je přísun čerstvého vzduchu zajištěn.

Bez CleexCutu Tepelný most Tavně / mechanicky Jen tak ... Hoří EPS? Ztráty na domě

TAVNÉ ŘEZAČKY série CleexCut

Ruční řezačky - sety

LongBow

LongBow - set (nejprodávanější)

Ruční drátová řezačka CleexCut LongBow je určena zejména pro základní, zakracovací řezy polystyrenových desek 1000 x 500 pomocí zvláště odolného drátu 0.8K. Pomocí této řezačky vytvoříte přesné, rovné řezy, úhlové řezy nebo řezy vedené rukou. K nažhavení této řezačky slouží zdroj Light.

Řez v délce až 1040mm a výšce 250 mm v 1 kroku   |   Lehký hliníkový rám (950 gr.) + zdroj Light + 2 ks drátu 0.8K

Crisp

Crisp - set

Malá ruční drátová řezačka CleexCut Crisp je určena zejména pro dokončovací, zvláště přesné řezy polystyrenových desek 1000 x 500 pomocí drátu 0.4K. Pomocí této řezačky vytvoříte přesné, rovné, úhlové, profilovací řezy nebo řezy vedené rukou. Malé rozměry usnadňují práci ve stísněných prostorách. K nažhavení této řezačky slouží zdroj Light.

Řez v délce až 550mm a výšce 350 mm v 1 kroku   |   lehký hliníkový rám (650 gr.) + zdroj Light + 2 ks drátu 0.4K

Harmony

Harmony - set (LongBow + Crisp)

Výhodný set ručních drátových řezaček CleexCut LongBow pro základní řezy (0.8K), Crisp pro dokončovací, zvláště přesné řezy (0.4K), odolného zdroje Light bez regulace a náhradních drátů v počtu 1 + 1 kus pro každou řezačku. V setu se skrývá skvělý pomocník s kvalitou a skvělou cenou. Prostě harmonie pro Vaši práci s CleexCut Harmony.

Harmony = rám LongBow + rám Crisp + náhradní dráty

XXL

XXL - set

Extra dlouhá ruční drátová řezačka CleexCut XXL je určena zejména pro základní, zakracovací řezy polystyrenových desek 1250 x 650 pomocí odolného drátu 0.8K. Pomocí této řezačky vytvoříte přesné, rovné řezy, úhlové řezy nebo řezy vedené rukou. XXL je určen hlavně pro extrudované PS s většími rozměry (sokly, sřešní i podlahové izolační desky}. Součástí je zdroj Light XXL.

Řez v délce až 1350mm a výšce 250 mm v 1 kroku   |   Lehký hliníkový rám (1050 gr.) + zdroj Light XXL + 2 ks drátu 0.8K

Pily

Picolo

Picolo - vyřazeno z výroby

Profesionální pila, slouží k rychlému a velice přesnému opracování zejména fasádních izolací a dalších rozměrově podobných pěnových izolací. Pila umožňuje nejen základní zakracovací řezy, ale i plné úhlování či tloušťkování a tvorbu spádových klínů. Zdroj Light bez regulace je součástí této pily a odpovídá plně požadavkům rychlé práce. Precizní práci ulehčuje vodící dráha umístěná uvnitř rámu. Další výbava: plně nastavitelný úhel, stavitelné odměřovací pravítko ...

řez v délce až 1040mm a výšce 320 mm v 1 kroku   |   Složený stav: cca. 1400 x 620 x 300 mm   |   Kostra: pozinkovaná ocel

Grande

Grande - vyřazeno z výroby

Velká profesionální pila, slouží k rychlému a velice přesnému opracování nejen fasádních izolací, ale i střešních, podlahových a stropních izolací. Pila umožňuje nejen základní zakracovací řezy, ale i plné úhlování či tloušťkování a tvorbu spádových klínů. Regulovatelný zdroj, jež je součástí této pily významně ovlivňuje kvalitu řezu. Precizní práci ulehčuje vodící dráha umístěná uvnitř rámu. Další výbava: plně nastavitelný úhel, stavitelné odměřovací pravítko ...

řez v délce až 1300mm a výšce 320 mm v 1 kroku   |   Složený stav: cca. 1600 x 620 x 300 mm   |   Kostra: pozinkovaná ocel

Royal

Royal

Vertikální úhlová pila, slouží k preciznímu a velice přesnému úhlovému i tvarovému řezu polystyrenových materiálů. Tato pila je vyvinuta pro potřeby stavitelů používajících pěnové stavební prvky. Díky sklopnému ramenu je možné pilu převážet i běžným vozem kombi. Regulovatelný zdroj, jež je součástí této pily významně ovlivňuje kvalitu řezu. Přesnost rovných řezů je dána posuvným pravítkem. CleexCut Royal je králem mezi tavnými řezačkami.

Max. výška řezu 500mm   |   Vyložení cca. 550mm   |   Složený stav: cca. 1050 x 800 x 380 mm   |   Kostra: AluTec

STAVEBNICE CLEEXCUT

Udělejte si vlastní řezačku na polystyren

Stavebnice zdrojů SD

Protože máme rádi kutily a chápeme, že pořízení profesionálního nářadí není malou investicí, rozhodli jsme se pro Vás připravit stavebnice CleexCut pro stavbu zdroje k napájení drátové řezačky nebo pily. Po sestavení zdroje stačí vyrobit rám, do kterého upevníte odporový drát. Ti zručnější se mohou pustit i do výroby složitějších horizontálních pil.

Poptejte u svého prodejce

Jeden typ, dvě verze a dvě pily

Základní verze vs. přednapájená

Základní verze předpokládá připájení vodičů na konektory, pojistková pouzdra a vypínače pomocí páječky a cínu. Nabízíme též verzi bez nutnosti pájení, kde naším zákazníkům spoje již zapájíme, osadíme bužírkoum opájíme konce vodičů a ke spojení bude sloužit el. čokoláda.

Jak na to!

Doporučujeme zdroj pevně usadit do odpovídající el. instalační krabice či boxu. Jedná se o stavebnici a tak o konečném vyhotovení rozhoduje vždy zákazník. K napájení je použito síťového napětí (instalaci by měl vykonávat pouze odborník znalý problematiky a s odpovídající kvalifikací).

Co potřebujete?

- zručnost
- páječka, cín popř. kalafuna (pouze u základní verze)
- kleště
- šroubovák
- horkovzdušná pistole (pouze u zákl. verze) ideálně - pro aplikaci smrštitelné bužírky

Potřebujete poradit ?
SD

Stavebnice SD - stavební (horizontální pila 1.04m 0.8K - nejprodávanější)

Stavebnice SD je zvláště vhodná pro stavbu odporové horizontální pily na řez izolačních desek polystyrenu všeho druhu. Zdroj a další součásti jsou určeny k použití s odporovým drátem 0.8K v délce 1040 mm. Izolujete svůj dům sami? Jste alespoň trošku zruční? Chcete rychlé, přesné a bezodpadové řezy? Pak je tu naše stavebnice s označením CleexCut SD.

Řez v délce až 1040mm s odolným drátem 0.8K   |   Vhodná pro stavbu horizontální stavební pily

MD

Stavebnice MD - modelářská (vertikální pila 0.4K)

Stavebnice MD již není v nabídce, avšak osazením drátu 0.4K v délce cca. 650mm na stavebnici SD tento typ plně nahradíte.

PRŮMYSLOVÉ PILY NA POLYSTYREN A NAŠE ZAKÁZKOVÁ VÝROBA

Na zakázku cokoli

ROBEX DK, s.r.o. - výroba strojů

Firma ROBEX DK, s.r.o. je jedním z předních výrobců strojů v ČR pro rozličná průmyslová odvětví.

Zkušenosti čerpané již od roku 1994 spolu s vlastní konstrukční kanceláří, vývojovým střediskem, nástrojařskou dílnou a oddělením elektro jsou jednoznačnou předností naší firmy.

Od ručního nářadí, řezacích strojů, drtičů, převíjecích strojů a rozličných linek až po plně automatická pracoviště.

Více o nás

STROJE NA ZPRACOVÁNÍ PS

Pily na zakázku

Od ručních řezaček a pil, přes tloušťkovací, kopírovací pily a velké mnohonásobné formátovací pily, až po CNC pily řízené pomocí PC.

Zašlete nám poptávku, ihned Vás budeme kontaktovat. Váš požadavek zkonzultujeme a vystavíme nabídku. Může to být snažší? Více na www.robex-dk.cz

Drtič na polystyren HAMSTER

Levné řešení pro drcení polystyrenu a podobných pěnových hmot. Náš Hamster je vybaven bezpečnou násypkou se zrcadlem, rotorem s vícenásobnými noži a výsypkou pro drcení do pytle či volného prostoru. Nejlepší poměr ceny a výkonu v dané kategorii! Výkon při drcení běžného polystyrenu až 50 Kg/hod při použití odsavacího ventilátoru. Více na www.robex-dk.cz/hamster

Některé námi vyrobené stroje

hamster cnc RPN500 Polyter 1 AT-3 E-CAM ROB2000inOne

ODPOROVÉ DRÁTY a další díly ...

Odporové řezné dráty
nejen pro řezačky CleexCut

Náhradní dráty pro CleexCut

Speciální tavné odporové dráty typu K pro řezačky CleexCut využívající elektrických zdrojů k nahřátí struny. Drát 0.4K je vhodný pro odporové tavné řezačky CleexCut Crisp a pilu Royal na polystyrenové izolace, drát 0.8K pak pro řezačky LongBow, XXL a pily Picolo a Grande.

+ Kde je koupím?

Další odporové dráty a planžety

V nabídce máme odporové dráty od mnoha výrobců, v metráži dle Vašeho přání. Dráty od průřezů 0.2 až po 3.0 mm. Odporové planžety s rozměry 4 x 0.5 mm, 5 x 1 mm a mnoho dalších.

Více drátů a planžet

Sháníte zdroj pro tavné řezání?

Neváhejte nás kontaktovat. Máme řešení téměř pro každou aplikaci! Od zdrojů bez regulace, stavebnic zdrojů až po průmyslové zdroje s možností nahřívání planžet nebo například 20 drátů.

Další náhradní díly ...

Poptejte díly telefonicky či e-mailem. Obratem Vám sdělíme cenu.

Vodící lišty, izolační členy, napínací mechanismy ...

Rychlý kontakt

Kontaktní info - výrobce

Příjem objednávek

Telefon: 499 321 109
Mobilní telefon: 603 505 941
Fax: 499 621 124
Email: obchod@robex-dk.cz

Technické oddělení (poradenství)

Mobilní telefon: 731 199 872
Mobilní telefon: 732 898 932
Email: cleexcut@robex-dk.cz

Pro další prodejce

Download | Stahni (14.2MB)

Kde zakoupit? Další prodejci

Kde zakoupit? Mapa zde!