ČESKÉ PROFESIONÁLNÍ NÁŘADÍ

Tavná řezací technika na polystyreny, eps, xps a pěnové izolační hmoty

 
 
  Home - hlavní strana Produkty Prodej Galerie Download Vše o CleexCut
 
 
             Vše o CleexCut / Tipy & zajímavosti
 
 

V rámci námi získaných zkušeností s řezačkami na izolace CleexCut si Vám v této části dovolujeme shrnout některé z nejdůležitějších tipů a zajímavostí. V první řadě by jsem rád upozornil na správné seřízení řezného drátu. Pouze správně napnutý drát Vám bude plnit svoji funkci. Málo napnutý drát nebude řezat přesně, u přepruženého, přepnutého drátu naopak může dojít k jeho prasknutí. Pomocí napínacího segmentu, který je na každé tavné řezačce CleexCut, seřiďte správně  napnutí drátu (více naleznete v návodu k obsluze k Vaší řezačce).

Drátové řezačky je vhodné používat pro dlouhé řezy, to znamená snažit se využívat maximální délky drátu k řezání. Rychlost řezu tím bude vyšší, zároveň však také prodloužíte životnost odporového řezného drátu, struny.
 Používejte vždy v návodu k obsluze schválené a specifikované odporové řezné dráty.


Pokud není konkrétní typ řezačky vybaven spínačem, vypínačem na těle řezačky, je tato určena pro nepřetržitý provoz. Nemusíte tedy vždy čekat na nažhavení drátu (cca. 3 sek.), ale můžete rovnou pracovat. U těchto řezaček však dbejte zvýšené opatrnosti při pokládání zapnuté řezačky. Pokud s řezačkou nepracujete po delší časový úsek, vždy její zdroj odpojte od přívodu el. energie, nebo využijte vypínač na zdroji, pokud je jím vybavena. Zajímavostí je jistě proměnlivá rychlost řezu. Během řezu je totiž odporový drát ochlazován řezaným materiálem. Vždy je tedy výhodné řezat tak, aby byla doba potřebná pro řez, co nejkratší.

Více tipů naleznete v detailu konkrétního produktu či v návodě k obsluze!

Pokračujte výběrem některé z položek v menu ^^

CleexCut - kvalita tavného řezu je dlouhodobě ověřena

 
   

 

 
 
   
kde koupit CleexCut  

www.cleexcut.cz