(AUTOMATIZAČNÍ PRVKY A MODULY, METRY, ČÍTAČE, ODMĚŘOVÁNÍ DÉLKY)

Elektronický digit. čítač ROB 123 - speciální počítadlo kusů pro statistickou kontrolu (modul)

Elektronický digit. čítač ROB 123 - speciální počítadlo kusů pro statistickou kontrolu (modul) - hlavní foto 1000
Elektronický digit. čítač ROB 123 - speciální počítadlo kusů pro statistickou kontrolu (modul) - detailní foto 1000 Elektronický digit. čítač ROB 123 - speciální počítadlo kusů pro statistickou kontrolu (modul) - detailní foto 1000 Elektronický digit. čítač ROB 123 - speciální počítadlo kusů pro statistickou kontrolu (modul) - detailní foto 1000 Elektronický digit. čítač ROB 123 - speciální počítadlo kusů pro statistickou kontrolu (modul) - detailní foto 1000 Elektronický digit. čítač ROB 123 - speciální počítadlo kusů pro statistickou kontrolu (modul) - detailní foto 1000

Modul velice kvalitního digitálního počítadla ROB ve verzi 123. Toto počítadlo s pětimístným červeně svítícím displejem s číslicemi 10 mm je určeno pro počítání cyklů (total sum) spolu s cyklicky spínaným výstupem (siganlizací) po dosažení nastaveného počtu cyklů. ROB v.123 je vhodný pro kontrolu výrobků za účelem vypracování statistiky. Vyrobeno v ČR.

Výrobce / značka: ROBEX DK, s.r.o.
Země původu: Česká republika
Stav: nové
Záruka: 24 měs. / 12 měs. na IČO
Dostupnost: Skladem (ověřte)
Kat.č. 14008007 (ID 1000)
Kč 2350,- bez DPH
2843.5,- s DPH

I přesto, že se produkt nachází v obchodní kategorii, je tento produkt upravený na zakázku, dle vašeho přání.

Detailní popis

Velice kvalitní čítač (počítadlo cyklů) řady ROB vybavený pěticí osmi-segmentovými LED červeně podsvícenými číslicemi s výškou 10 mm, které zajišťují skvělou čitelnost za každých podmínek. Čítač ROB v. 123 je modul určený pro další montáž do elektro krabice či rozvaděče. Vlastní čítač je osazen do krytu z plastické hmoty s rozměry 72 x 36 x 82 mm. Součástí čítače jsou také šroubové příchytky pro zapuštěnou montáž modulu. Modul je dále osazen svorkovnicí pro připojení napájení, vstupů a výstupů s možností připojení vodičů do průřezu až 1.5 mm2. Z pohledové strany čítače je osazena fólie s mikrotlačítky pro nastavení čítače. Funkce jednotlivých tlačítek na tomto panelu se liší u jednotlivých verzí. Čítače řady ROB nemají integrovanou baterii a je tedy třeba vždy zajistit napajecí napětí v rozsahu 12 - 24 V DC.

Popis Verze 123: speciálně vyvinutý čítač určený pro statistické účely. Uživatel provede po vstupu do menu čítače (dlouhé podržení tl. + nebo -) nastavení cyklické hodnoty (stiskem tl. + či - připočet popř. odpočet o 1) a uloží ji do paměti čítače (dlouhým stiskem tlačítka Reset). Na displeji se zobrazí text Save. Počítadlo připočítává hodnoty přicházející na vstup DIN1 (zadní svorkovnice) při každém stisku tlačítka, signálu z optické závory nebo z dalšího jakéhokoli spínacího prvku. Při dosažení cyklické hodnoty nastavené v čítači (v našem případě 30) dojde k sepnutí výstupu (OUT1 / GND), ke kterému může být napojen bzučák či jakékoli zařízení do odběru 750mA. V případě potřeby zapojení větší zátěže na výstup je třeba použít relé. Sepnutí výstupu je také signalizováno LED diodou na hlavním panelu čítače. K přípočtu po stisku externího vstupu (svorkovnice) dochází i nadále k připočítávání o 1 do dalšího dosažení nastavené hodnoty, tedy v našem případě při 60, kdy dojde opět k sepnutí výstupu se bzučákem nebo podobným signalizačním členem. Samozřejmě lze výstupem ovládat i napájení dopravníkového pásu (relé) či jiínak ovládat externí stroj nebo zařízení. Po ukončení práce provedete Reset (dlouhý stisk Reset) celkově načtené hodnoty Total sum, která je stále zobrazována na displeji.

Jedná se pouze o čítací modul. Až zákazník při konečném řešení a zástavbě určuje konečnou funkci čítače. Zapojení svěřte a to zejména při řešení zdroje napájení zkušenému elektromechanikovi s příslušným oprávněním. Při zapojování dbejte zvýšenou pozornost při volbě zařízení na výstup (při odběru větším než 750mA použijte relé - na výstup čítače zapojte cívku). Také doporučuje zvolit vhodný zdroj napajecího napětí v rozsahu 12 - 24 V DC (ideálně s jištěním na sekundárním vedení).

Víte že Vám můžeme dodat i zakázkové čítače s funkcemi dle Vašeho přání? také můžeme čítač osadit a připravit pro přímé použití dle Vašich požadavků.

Použitelnost verze 123 v praxi: Verze 123 je použitelná například pro kontrolu výrobků a jejich testy při kontinuální výrobě. Například provedení vzorku vody při plnění PET lahví, kontrola lepivosti izolačních pásek aj. Také lze tento modul použít pro kontrolu každého X-tého zaměstnance při odchodu ze zaměstnání (vstup čítače napojen na čtečku karet nebo píchačky) a nebo například při obchodní akci - každý xxx-tý zákazník má něco zadarmo.

Technická specifikace

Typ: ROB
Verze: 123 (speciální)
Zákl. fce: čítač cyklů (impulzů)
Zobrazovač: 5 míst 8-digit LED s 10 mm vysokými číslicemi
Typ displeje: červeně podsvícené číslice
Max. měřený rozsah: celkový počet 1 až 99 999 (total sum)

Vstupy: 1 x vstup ovládaný potenciálem napájení (DIN1)
Typ vstupu: 1 impulz je roven +1 celkové hodnoty (Total sum)
Omezení vstupu: min. 10 ms, max. 100hz
Výstupy: 1 x výstup (tranzistorový - max. zatížení 750mA, s potenciálem napájení)
Typ výstupu: cyklický, časovaně omezený impulz po dosažení nastavené hodnoty

Ovl. prvky na panelu: Reset tl. se společnou fci pro uložení nastavené hodnoty, + a - tlačítko se společnou funkcí pro nastavení hodnoty o 1 nebo vchod do menu nastavení cyklické hodnoty

Napájení: pouze externí (není součástí)
Napájecí napětí: 12-24 V DC
Max. odběr: 50mA
Stupeň krytí: IP22 (samotný modul bez zástavby)
Pracovní teplota: -20 až +40 °C
Relativní vlhkost: 90% (bez kondenzace)

Obsah balení: vlastní modul čítače, plast. příchytky, návod k obsluze (cz)
Zástavbové rozměry (otvor): cca. 66 x 32 mm
Hmotnost: 100 gr.
Celkové rozměry: 82 x 36 x 72 mm

K tomuto doporučujeme
Komentáře

lidí již komentovalo tento produkt

Další služby

Prezentovaný výrobek je vyrobený na zakázku, dle přání zákazníka. V některých případech lze sjednat jeho předvedení u stávajícího zákazníka. Jsme schopni zajistit i provedení zkoušek s vašim materiálem.


© copyright 2006-2023 ROBEX DK, s.r.o.® , změny vyhrazeny …
webdesign ROBEX DK, s.r.o.
Webové stránky firmy ROBEX DK, s.r.o. používají soubory cookies. Tyto informace používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom vám poskytli skvělý zážitek z webu. Více zde!
PODROBNÉ NASTAVENÍ
:: InstalaceZTI.cz ::