Elektronický digit. čítač ROB 110 - počítadlo kusů pro odpočítávíní -1 s cykly (modul)

Elektronický digit. čítač ROB 110 - počítadlo kusů pro odpočítávíní -1 s cykly (modul) - hlavní foto 1018
Elektronický digit. čítač ROB 110 - počítadlo kusů pro odpočítávíní -1 s cykly (modul) - detailní foto 1018 Elektronický digit. čítač ROB 110 - počítadlo kusů pro odpočítávíní -1 s cykly (modul) - detailní foto 1018 Elektronický digit. čítač ROB 110 - počítadlo kusů pro odpočítávíní -1 s cykly (modul) - detailní foto 1018 Elektronický digit. čítač ROB 110 - počítadlo kusů pro odpočítávíní -1 s cykly (modul) - detailní foto 1018

Odpočítávací modul počítadla s možností nastavení opakujících se cyklů nebo série cyklů. Odpočet pomocí externího tlačítka. Reset a start cyklu možno na panelu nebo pomocí externího tlačítka. Vstup do menu přes panel. Výstup O1 je sepnut po startu počítání, O2 pak na nastavený čas po dosažení 0. Vhodné pro odpočítávání - kontrolu počtu se signalizací aj. Paměť při výpadku napájení! Vyrobeno v ČR.

Stav: nové
Záruka: 24 měs. / 12 měs. na IČO
Dostupnost: Skladem (ověřte)
ID 1018
Kč 2106,- bez DPH
2548.26,- s DPH
Detailní popis

Velice kvalitní čítač (počítadlo kusů) řady ROB vybavený pěticí osmi-segmentovými LED červeně podsvícenými číslicemi s výškou 10 mm, které zajišťují skvělou čitelnost za každých podmínek. Čítač ROB v. 100 je modul určený pro další montáž do elektro krabice či rozvaděče. Vlastní čítač je osazen do krytu z plastické hmoty s rozměry 72 x 36 x 82 mm. Součástí čítače jsou také šroubové příchytky pro zapuštěnou montáž modulu. Modul je dále osazen svorkovnicí pro připojení napájení a vstupů s možností připojení vodičů do průřezu až 1.5 mm2. Z pohledové strany čítače je osazena fólie s několika tlačítky pro nastavení a ovládání čítače. Čítače řady ROB nemají integrovanou baterii a je tedy třeba vždy zajistit napajecí napětí v rozsahu 12 - 24 V DC.

Popis Verze 110: speciálně vyvinutý čítač určený pro jednoduché odpočítávíní a nebo při nastavení cyklyckého režimu či dávky v menu k odpočítívání kusů v sériích. Počítadlo odpočítívá impulzy přicházející na vstup DIN1 (zadní svorkovnice) při každém stisku tlačítka, signálu z optické závory nebo z dalšího jakéhokoli spínacího prvku. Při jakémkoli stisku odpočítávacího tlačítka (DIN1) dochází k odpočítávání o 1 až po dosažení 0, kdy se sepne výstup 02 na nastavený čas (stavitelné v menu). Pro odpočítávání mjsí být čítač aktivovaný v režimu start cyklu. Start cyklu lze spustit buďto tlačítkem Start nas panelu a nebo zapojením tlačítka na zadní svorkovnici (DIN2). Po spuštění cyklu (DIN2 a nebo panel) se sepne výstup 01, kterýá je sepnut až do doby dosažení 0. Při nastavení cyklyckého režimu v menu se po uplynutí času nastaveného pro O2 zobrazí zbývající počet cyklů a odpočítávání je dále možné. Po ukončení práce můžete provést Reset (dlouhý stisk tl. Reset na panelu) hodnoty Total sum, která je stále zobrazována na displeji. Reset lze též provádět pomocí externího tlačítka (např. spínač s klíčkem aj.) - tento externí reset se připojí propojením kladného (napajecího) napětí a svorky AIN1 (tento reset reaguje ihned - 300 ms)

Jedná se pouze o čítací modul. Až zákazník při konečném řešení a zástavbě určuje konečnou funkci čítače. Zapojení svěřte a to zejména při řešení zdroje napájení zkušenému elektromechanikovi s příslušným oprávněním. Při zapojování dbejte zvýšenou pozornost při volbě zařízení na výstup (při odběru větším než 750mA použijte relé - na výstup čítače zapojte cívku). Také doporučuje zvolit vhodný zdroj napajecího napětí v rozsahu 12 - 24 V DC (ideálně s jištěním na sekundárním vedení).

Víte že Vám můžeme dodat i zakázkové čítače s funkcemi dle Vašeho přání? Také můžeme čítač osadit a připravit pro přímé použití dle Vašich požadavků.

Použitelnost verze 110 v praxi: Verze 110 je použitelná například pro prosté odpočítávání výrobků, kontrolu počtu výrobků uložených do krabic (např. 70 krabic s 25 výrobky) aj.

Technická specifikace

Typ: ROB
Verze: 110 (odpočtová, cyklická)
Zákl. fce: čítač cyklů (impulzů) s odpočtem hodnoty, možno i cyklický režim, 2 výstupy (jeden aktivní po zapnutí startu, druhý aktivní po dosažení 0 daného cyklu po v menu nastavenou dobu
Zobrazovač: 5 míst 8-digit LED s 10 mm vysokými číslicemi
Typ displeje: červeně podsvícené číslice
Max. měřený rozsah: celkový počet 1 až 99 999 (total sum)

Vstupy: 3 x vstup ovládaný potenciálem napájení (DIN1, DIN2, AIN1)
Vstup DIN1: 1 impulz je roven -1 z nastavené hodnoty (set sum)
Vstup DIN2: Start cyklu (aktivuje výstup O1) - možno i na panelu
Vstup AIN1: Reset hodnot - možno i na panelu
Omezení vstupu: min. 10 ms, max. 100hz
Výstupy: 2 x výstup (tranzistorový - max. zatížení 750mA, s potenciálem napájení)
Výstup O1: sepne při spuštění cyklu
Výstup O2: cyklický, časovaně omezený impulz po dosažení 0 v dané sérii

Ovl. prvky na panelu: Menu, Set, Stop a Start

Napájení: pouze externí (není součástí)
Napájecí napětí: 12-24 V DC
Max. odběr: 50mA
Stupeň krytí: IP22 (samotný modul bez zástavby)
Pracovní teplota: -20 až +40 °C
Relativní vlhkost: 90% (bez kondenzace)

Obsah balení: vlastní modul čítače, plast. příchytky, návod k obsluze (cz)
Zástavbové rozměry (otvor): cca. 66 x 32 mm
Hmotnost: 100 gr.
Celkové rozměry: 82 x 36 x 72 mm

K tomuto doporučujeme
Komentáře

lidí již komentovalo tento produkt


© copyright 2006-2023 ROBEX DK, s.r.o.® , změny vyhrazeny …
webdesign ROBEX DK, s.r.o.
Webové stránky firmy ROBEX DK, s.r.o. používají soubory cookies. Tyto informace používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom vám poskytli skvělý zážitek z webu. Více zde!
PODROBNÉ NASTAVENÍ
:: InstalaceZTI.cz ::