. RobexPedie - Patchwork
Kategorie Patchwork obsahuje 1 článek:
 

PatchworkPatchwork

Patchwork, řezací kolečka, podložky, rastry

Patchwork zachvátil prakticky celou Evropu. Patchwork (patch - záplata, vyrobeno ze záplat) je zvláštní technika sešívání látek. Jedná se o sešívání velice malých, různě barevných kousků látek tak, že spolu vytvářejí větší geometrické vzory. Výsledný patchwork je pak spojen s dalšími vrstvami látky a je ještě ozdobně prošíván drobnými stehy. Prošitý patchwork se nazývá quilt.

Patchwork se nejčastěji používá k výrobě quiltů (deky, přehozy, polštáře), ale může být použit i pro výrobu batohů, textilních dekorací, teplých bund, kabátů a jiných oděvních doplňků. Prostředky patchworku přecházejí volně i do jiných odvětví textilního průmyslu.  Nyní se uplatňují všude tam, kde je třeba rychlých a přesných řezů. Například v obalářském průmyslu, na zpracování fólií, pryže, netkaných textilií, buničin.

Základní pomůcky, které nám usnadňují vytváření patchworkových prací a bez kterých se neobejdeme při vytváření profesionálního vzhledu jsou:

1) Cutter, řezací kolečko na řezání látky
2) Podložka na řezání, která chrání řezací plochy řezacího kolečka
3) Pravítka a jiné doplňky

Patchworkové řezání lze využít i jako náhradu za některé typy řezaček či nůžkového zpracování některých materiálů. Zefektivněte svoji práci.

Zobraz celý článek | Jste v kategorii: Patchwork

Otevři celý článek

Přejdi na oficiální web firmy ROBEX DK, s.r.o., kde můžes shlédnout či zakoupit tyto výrobky

 
ROBEX DK, s.r.o. - centrum řezací techniky | CleexCut - pily a řezačky na izolace | ExaPro.cz - použité stroje | Odkazy na partnery webu www.robex-dk.cz | Chcete zde odkaz na Vás?