. RobexPedie - Aplikátory obtisku, transfer obtisku

Nápověda Aplikátory obtisku, transfer obtisku

Transferový lis, termosublimační lis, značící stroj, sublimační tisk, aplikace transferů

Aplikátor transferů je vlastně lis pro nanášení obtisku na značený materiál.

Technologie transferového tisku je ideální pro potisk textilních materiálů, jak na přírodní bázi, tak na syntetické tkaniny a jejich směsi. Motivy transferů se aplikují pomocí teploty, tlaku a potřebného času na trička, čepice, tašky, batohy, atd.


Výhodou této metody je vysoká brilance odstínů barev, zajímavý povrch po aplikaci loga a vysoká odolnost při praní. Další výhodou je pak možnost tisku náročných předloh a možnost tisku mnohobarevných obrázků na různé textilní výrobky.

Tato technologie dovoluje, oproti jiným typům tisku, kde je kapacitní omezení strojem, aplikovat tisky s neomezeným počtem barev. Obzvláště vhodná technologie na opakující se zakázky.

Základní členění aplikátorů transferu:
- ruční příklopové
- pneumatické se zakládáním jednotlivých obtisků
- pneumatické s mechanickým odvíjením cívky s obtisky
- pneumatické s automatickým odvíjením cívky s obtisky
- pneumatické automatické s PC řízením

Aplikátor trasnferů AT-MTFirma ROBEX DK, s.r.o. vyrábí celou, ucelenou typovou řadu profesionálních transferových lisů. Na počátku této řady je malý aplikátor s typovým označením AT-MT, vhodný do jakéhokoli provozu. Plnozátěžové aplikátory s mohutnou, věčnou konstrukcí typové řady AT-1 až 3 se liší způsobem podávání jednotlivých obtisků. Typ AT 1 s ručním zakládáním obtisku je v této řade základním typem. K typu AT 1 existuje již nyní několik modifikací na přání zákazníka. Například aplikátor AT 1 L určený pro potisk na lana a syntetická lana, který využívá světoznámá firma vyrábějící lana i do náročných podmínek jako jsou horolezecká lana. Na základě lisu AT 1 byl také postaven stroj pro pojení, Aplikátor transferů AT 3 CNC - automatický, řízený pomocí PCsvařování dvou tenkých vrstev Molitanu ®, které slouží jako houba na mytí těch nejmenších. Další typ s označením AT 2, jež tvoří střed nabídky, je lis dovybavený o mechanicky odvíjenou cívku s obtisky, která výrazně zvýší produktivitu práce. Typ AT 3 pak navíc nabízí elektrický pohon odvíjení této cívky s obtisky s krokováním a navíječem nosiče obtisků na výstupu stroje. Zvláštním, nejvyšším modelem  je pak model AT 3 CNC, který je plně ovládaný pomocí PC se specializovaným programem. Tento aplikátor je vhodný do vícesměnných provozů, všude tam, kde nestačí z kapacitních důvodů stroje s ruční obsluhou.

Aplikátory transferů AT 1 až 3

Všechny tyto lisy mají velice přesný pneumatický pohon lisovací, aplikační hlavy s nastavitelným přítlakem a elektronickou jednotku s hlídáním teploty aplikační hlavy s možností přesného nastavení teploty.

Pro maloobjemovou výrobu mohou být v některých případech přínosnější lisy příklopové, které jsou bezkonkurenční z pohledu vstupní ceny. Tyto se však nehodí na vyšší zátěže. Po celkem krátkodobém používání dojde ke zničení těchto aplikátorů, které pak nemohou plnit svoji funkci. Zpravidla totiž narůstá vůle v uložení aplikační hlavy. Právě proto firma ROBEX DK, s.r.o. ® odstoupila již v raném stádiu vývoje od výroby těchto příklopových aplikátorů. Další jejich nevýhodou je nerovnoměrný tlak, kterým působí na obtisk a značený materiál a také vzhledem k velikosti aplikační desky, hlavy na malý, někdy nedostatečný tlak. Zvažte tedy vhodnou metodu aplikace obtisků, dle Vašich možností s výhledem na budoucí možnosti a uplatnění.       

Z pohledu použití je pak dělíme na:
- aplikátory pro rovinné nanášení
- aplikátory na speciální tvary

Aplikátory pro rovinné nanášení poznáte podle naprosto rovných, svisle na sebe jdoucích aplikačních hlav, respektive aplikační hlavy na podložku. Tyto aplikátory jsou vhodné pro nanášení obtisků na textilie i jiné materiály.  Tyto rovinné aplikátory mohou být velice jednoduše přestavěny na aplikátory na různé tvarové dílce. Například výměnou aplikační hlavy za jiný model a samozřejmě i výměnou spodní protikusové podložky můžeme přednastavit tento lis k aplikaci na lana.

Ukázka obtisků transferů na předmětech - aplikace transferového tisku

Použití: aplikátory jsou zejména používány na aplikaci obtisků, štítků, reklamních transferů, gumových transferů na hotové výrobky Ukázka potisknutého trička termosublimační metodou(sluneční clony automobilů), lana různých průměrů a další aplikace. Další použití aplikátoru transferů: automobilové pneumatiky, dalekohledy, okna, bezpečnostní dveře, slunečníky, lyžařská vázání, pouzdra, sluneční clony, pracovní pláště, surfy, kufry, průmyslové stroje, jizdní kola, Ukázka aplikace na čepice a jiné předmětypotápěčské obleky, autobusy, plavky, horolezecké boty, nábytek, sportovní boty, cejchovací plakety, sedadla, motocykly, spodní prádlo, lyžařské brýle, bezpečnostní pásy, zubní kartáčky, technické popisy, mapy, nemocniční lůžka, čluny, boxerské rukavice, plynové láhve, gymnastické podložky, zahradní rukavice, plavecké čepice, gumové holínky, skříně, žaluzie, automobilové střešní boxy, hadice, vysavače, kytary, zemědělské stroje, přilby, bandáže, elektropřístroje, tašky, průmyslové roboty, sportovní kalhoty, sportovní boty, hračky, pravítka, brýle a jiné...

Ukázka možných obtisků a potisknutých předmětů

Zjednodušený popis funkce:
K precizní aplikaci jsou zapotřebí tři významné faktory.

1) tlak - faktor, který zajišťuje ideální přilnutí obtisku ke značenému materiálu.
Doporučujeme vždy použít pneumatických prvků, které zajistí ideální a stavitelný přítlak aplikační hlavy na obtisk a materiál.

Ukázka principu nanášení obtisku a transferového potisku2) teplota - aplikační hlava, která působí tlakem na obtisk transferu je vyhřívána topnými segmenty na předem nastavenou teplotu při které dochází k vlastnímu přenosu obtisku transferu z nosiče.

3) čas - je velice důležitá veličina, kterou je nastavena doba vlastní aplikace resp. doba po kterou je působeno na obtisk transferu určitým tlakem a teplotou. Používejte vždy kvalitní obtisky transferů! Naše firma doporučuje používat vždy obtisky navrhnuté a vyvinuté přímo pro danou aplikaci a daný materiál.

Aplikátory transferů jsou zkoušeny a testovány pro obtisky transferů dodávané firmou
BARTA.

Firma ROBEX DK, s.r.o. ® pracovala na vývoji technologie aplikátorů transferů s firmou BARTA AG, která je dlouholetým dodavatelem Dodavatel obtisků transferů apro aplikační stroje ATobtisků pro různá průmyslová odvětví. S transfery se skutečně setkáte všude, kam se podíváte. Vaše tričko, které máte právě na sobě, reklama na ráfku jízdního kola, na kterém jste přijeli do práce, reklama na raftu, který jste si zapůjčili na víkendový výlet s přáteli, reklama na Vašem oblíbeném hrníčku, který s Vámi tráví všechny chvíle Vašeho oddychu, výstražný nápis na cloně Vašeho nového automobilu a jinde.    

Vysvětlení některých technických pojmů:
Aplikace  – jinak též nanášení
Obtisk – vlastní potisk
Nosič – část na které je nanesen obtisk před aplikací
Termosublimace – nanášení za působení tlaku a teploty
Teplota - charakteristika tepelného stavu hmoty
Tlak - poměr velikosti síly F, působící kolmo na plochu S

Ukázka práce aplikátoru transferů

Aplikátor obtisků vybírejte vždy dle Vašich požadavků, s přihlédnutím na budoucí využití stroje.


Jste v kategorii: Transfery obtisků, aplikátory

Otevři celou kategoriiPřejdi na oficiální web firmy ROBEX DK, s.r.o., kde můžes shlédnout či zakoupit tyto výrobky


 
ROBEX DK, s.r.o. - centrum řezací techniky | CleexCut - pily a řezačky na izolace | ExaPro.cz - použité stroje | Odkazy na partnery webu www.robex-dk.cz | Chcete zde odkaz na Vás?