. RobexPedie - Nápověda

Nápověda

 

Často kladené otázky
Zde najdete často kladené otázky (tzv. FAQ) a odpovědi na ně.

  • 1 Proč vznikla RobexPedie?

RobexPedie vznikla zejména z důvodu zpřístupnění informací širší veřejnosti o technologiích firmou ROBEX DK, s.r.o. vyvíjených a dodávaných.

  • 2 Proč nestačí „papírová“ encyklopedie?

Papírová forma encyklopedie s takovýmto obsahem neexistuje.

  • 3 Jaká je jistota, že podávané informace jsou pravdivé?

Informace jsou dodávány prvotřídními odborníky, kteří je získávali a utřiďovali po dobu více než 10 let. V případě, že jsou informace neověřitelné, neumistíme je do RobexPedie.

  • 4 Jste jediným zdrojem uvedených informací?

Nikoli, některé informace zde uvedené jsou převzaty. Zejména se jedná o úvod článku o krejčovských pannách, kde je užito článku z webu www.stylish.cz, další technické pojmy a definice jsou převzaty z www.wikipedie.org. Tyto informace jsou však vždy ověřeny. V článcích je také užito několika názvů chráněných ochrannou známkou.  Například v některých článcích uváděný název Molitan® je ochrannou známkou měkkého lehčeného polyuretanu od roku 1964 firmy A.S. Gumotex Břeclav . Podle našich informací však přešla tato ochranná známka spolu s know-how na sesterskou firmu Matricida. I firma ROBEX DK, s.r.o. vlastní ochrannou známku na tento název a logo, je tak uváděna vždy se symbolem ®. Firma ROBEX DK, s.r.o. ® uznává plně ochranné známky názvů ze uváděných.

  • 5 Je obsah volně šiřitelný?

Obsah je šiřitelný pouze za souhlasu firmy ROBEX DK, s.r.o. Souhlas šíření  obsahu však velice rádi dáme i Vám. Bližší informace získáte na emailu: vyvoj@robex-dk.cz

  • 6 Kde najdu další informace o technice zde popisované?

Jak již bylo řečeno v úvodu RobexPedie - oborové encyklopedie, která je dostupná na webu robexpedie.robex-dk.cz, je pouze jednou z mnoha doprovodných aplikací firmy ROBEX DK, s.r.o. ®. Další informace můžete tak najít na oficiálním webu firmy ROBEX DK, s.r.o. ®, který funguje zároveň jako e-shop pro obchodní zboží. Stroje vyrobené na zakázku a na oficiálním webu prezentované není možné do vozíku vložit a je nutné předem zaslat poptávku například poptávkovým formulářem dostupným na tomto webu. Dále můžete sledovat náš novinkový servis s rss zpravodajským kanálem, který Vám zajistí vždy aktuální přehled v oboru a mnoho dalších funkcí.

Mezi důležité doprovodné web aplikace a prezentace patří:

- RobexPedie - oborová nápověda, encyklopedie
- RobexTube - videa zde popisované techniky, videoportál
- CleexCut - tavná řezací technika na izolace a polystyrén

  • 7 Jak jednoduše přejít na e-shop či videa k dané kategorii?

K přechodu a otevření dané kategorie e-shopu či prezentace oficiálního webu slouží první grafické tlačítko, které je umístěno, stejně jako ostatní, v horní části kategorie či článku RobexPedie. Druhé tlačítko otevře navigační portál firmy ROBEX DK, s.r.o. ®. Třetí tlačítko pak slouží k otevření kategorie videoportálu RobexTube, kde se Vám zobrazí všechna videa techniky k danému článku. Stačí jeden klik a v novém okně se Vám otevřou nové možnosti. Propojení je obousměrné. To znamená, že i na oficiálním webu po otevření dané kategorie, se Vám v horní části zobrazí grafický černý panel s tlačítky RobexTube a RobexPedie. Po kliknutí na jedno z těchto tlačítek dojde k otevření požadované funkce opět v dané kategorii. Třídění kategorií na RobexPedii a oficiálním webu firmy ROBEX DK, s.r.o. ® je přitom, až na výjimky, shodné (vzájemná provázanost).

Oficiální web Robex-dk.cz     Videoportál RobexTube
  • 8 Jak zobrazím celý článek ?

Po otevření dané kategorie na RobexPedii dojde k načtení stručného popisu článku, který daná kategorie obsahuje. Tento přehled slouží pouze pro Váš rychlý přehled. Až po kliknutí na odkaz Zobraz Celý článek či grafické šedé tlačítko umístěné vždy na konci přehledu v dané kategorii dojde k otevření celého článku.

Přejdi na celý článek

  • Poděkování

Web RobexPedie a jeho obsah vznikl za laskavého svolení k využití jak textových materiálů, které připravil Jiří Buchar, jeden z mnoha zaměstnanců firmy ROBEX DK, s.r.o. ®, tak i obrazových materiálů, které jsou v drtivé většině pořízeny na skutečných strojích a přístrojích vyrobených či dodávaných firmou ROBEX DK, s.r.o. ®. Tímto se zároveň omlouváme za možné gramatické chyby v textu encyklopedie, postupně probíhá jejich oprava.

Tento nekomerční projekt vznikl zejména na základě mnoha žádostí, zejména od mladých a nadějných techniků a také studentů příbuzných učebních oborů, oborů středních odborných škol i škol vysokých. Materiály tak mohou tvořit, za předpokladu dodržení bodu 4, uvedeného na této straně, i k učebním účelům.

Chybí Vám zde některé články či chcete prohloubit informace zde uvedené? Pak nás kontaktujte na e-mailu vyvoj@robex-dk.cz, rádi Vám vyjdeme vstříc !


Team firmy ROBEX DK, s.r.o. ® 

 

 
ROBEX DK, s.r.o. - centrum řezací techniky | CleexCut - pily a řezačky na izolace | ExaPro.cz - použité stroje | Odkazy na partnery webu www.robex-dk.cz | Chcete zde odkaz na Vás?