. RobexPedie - Etikety a visačky

Nápověda Etikety a visačky

Etikety, visačky, papírové cenovky

Etikety a visačky slouží pro identifikaci a označení výrobku. K upevnění visačky je často využívána technologie pin tag, tzn. splintování, či string tag, tzn. připevnění visačky k předmětu pomocí pojistných nití Twinlock. Etikety a visačky jsou vyráběny a dodávany v několika variantách.

Etikety a visačky rozdělujeme dle jejich:

1) materiálu
- papírové
- plastové
- z jiných materiálů

2) provedení
- s potiskem
- bez potisku

3) tvaru
- klasické, obdélníkové
- se zaoblenými rohy
- jiné

4) upevnění pomocí
- splintu
- pojistné nitě

Etikety a visačky - balení
Etikety a visačky - otevřené balení
1) Základním členěním etiket a visaček je samozřejmě členění dle jejich materiálového složení. Mezi nejoblíbenější a to nejen z pohledu ceny, ale i užitné hodnoty, patří papírové etikety, visačky, které mohou sloužit k základní evidenci zboží, rozšířené evidenci zboží, ale také jako cenovky. Tyto etikety jsou vyrobeny většinou z recyklovaných materiálů. Někteří výrobci však nabízejí i cenovky z papírenské prvovýroby. Základní výhodou papírových cenovek je jejich možnost následných úprav, možnosti jednoduchého popisu etiket, visaček a štítků, možnost dotisku. Dalším typem visaček z pohledu jejich materiálového složení mohou být visačky plastové. I ony jsou zpravidla vyráběny z recyklovaných materiálů. Jejich cena je však předurčuje spíše pro dlouhodobé označení výrobku, zejména pak luxusnějšího charakteru.  Visačky a etikety mohou být také vyrobeny z dalších materiálů. S příchodem nutnosti marketingového zvýraznění Vašeho výrobku jsou velice moderní kovové ražené štítky. Tyto štítky jsou vyráběny na zakázku a jsou obvykle určeny k jednoúčelovému využití.     

Etikety a visačky - s potiskem a bez potisku
2) Z důvodu snížení ceny těchto etiket a štítků jsou dodávány bez potisku, či s běžným potiskem. Papírové etikety a visačky bez potisku jsou tedy prázdné a zákazník si může dopsat údaje jakoukoli běžně dostupnou technologií ( propiskou, fixou, potiskem a jiné). Etikety s potiskem jsou obyčejně potisknuty nesmazatelně laserovým tiskem v předem daném rozsahu. Potisknuté visačky mohou být jednostranně potisknuté, universálnější, které je možno použít na mnoho výrobků. Potisk spočívá pouze v nátisku řádků. Naproti tomu oboustranně potisknuté štítky mají navíc nátisk na zadní straně s rozšířenými údaji. Tyto slouží  bvykle k označování textilních výrobků,. Zadní strana pak obsahuje potisk s údaji o materiálovém složení výrobku a  dalších vlastnostech textilie ( praní při teplotě, sušení a jiné). U těchto štítků jednoduše zaškrtnete možnost, která se týká právě Vašeho textilního výrobku.  

Etikety a visačky - otvor ve štítku3) Univerzální papírové etikety a visačky jsou dodávány v několika tvarových modifikacích tak, aby každý zákazník našel řešení značení. Etikety a visačky se rozlišují dle rozměrů a tvaru rohů ( zaoblené, ostré rohy a jiné). 

Etikety a visačky - použití a připevnění
4) K upevnění visaček a splintů slouží otvor, který je do visačky či etikety vytnut. Visačky jsou tak vždy připraveny k okamžitému použití. Při upevnění pomocí splintu je nutné použít speciální splintovací pistoli, přičemž typu splintu musí odpovídat i typ použité splintovací pistole a splintu. Druhou možností přichycení s využitím připraveného otvoru je využití tzv. pojistných nití. Tyto lze aplikovat ručně. Na rozdíl od splintu je aplikovatelná pouze k připevnění na předměty, které mají již vytvořený otvor a lze tedy tímto otvorem pojistnou nit protáhnout a po té zafixovat.
Etikety a visačky - možnosti připevnění

Znáte technické údaje ?!
Pin tag – splint
String tag  – pojistná nit
Visačka – slouží k zavěšení na výrobek
Etiketa – slouží k jinému připevnění na výrobek
Cenovka – visačka či etiketa pro uvedení ceny výrobku

Pozorně vybírejte způsob označení Vašeho výrobku. Zákazník si totiž všímá každého detailu.


Jste v kategorii: Etikety, visačky

Otevři celou kategoriiPřejdi na oficiální web firmy ROBEX DK, s.r.o., kde můžes shlédnout či zakoupit tyto výrobky


 
ROBEX DK, s.r.o. - centrum řezací techniky | CleexCut - pily a řezačky na izolace