Elektronický digit. čítač ROB 210 - inkr. odměřování délky s programováním a výstupy (modul)

Elektronický digit. čítač ROB 210 - inkr. odměřování délky s programováním a výstupy (modul) - hlavní foto 1020
Elektronický digit. čítač ROB 210 - inkr. odměřování délky s programováním a výstupy (modul) - detailní foto 1020 Elektronický digit. čítač ROB 210 - inkr. odměřování délky s programováním a výstupy (modul) - detailní foto 1020 Elektronický digit. čítač ROB 210 - inkr. odměřování délky s programováním a výstupy (modul) - detailní foto 1020 Elektronický digit. čítač ROB 210 - inkr. odměřování délky s programováním a výstupy (modul) - detailní foto 1020

Inkrementální čítač ROB210. Čítač je přípočtový/odpočtový s možností nastavení požadované délky, s možností práce i v cyklickém režimu (upravitelné v menu). Vhodný pro odměřování stejných délek více ks, pro zástavbu do stroje, který může ovládat (pomocí výstupních relé kontaktů) nebo jako zobrazovací jednotka. Paměť při výpadku napájení! Vyrobeno v ČR.

Stav: nové
Záruka: 24 měs. / 12 měs. na IČO
Dostupnost: Skladem (ověřte)
ID 1020
Kč 2553,- bez DPH
3089.13,- s DPH
Detailní popis

Velice kvalitní čítač (počítadlo délky) řady ROB vybavený pěticí osmi-segmentovými LED červeně podsvícenými číslicemi s výškou 10 mm, které zajišťují skvělou čitelnost za každých podmínek. Čítač ROB v. 210 je modul určený pro další montáž do elektro krabice či rozvaděče. Vlastní čítač je osazen do krytu z plastické hmoty s rozměry 72 x 36 x 82 mm. Součástí čítače jsou také šroubové příchytky pro zapuštěnou montáž modulu. Modul je dále osazen svorkovnicí pro připojení napájení a vstupů s možností připojení vodičů do průřezu až 1.5 mm2. Z pohledové strany čítače je osazena fólie s mikrotlačítky pro nastavení, vstup do menu, uložení hodnoty nastavovaného parametr, tlačítkem Stop a Start. Čítače řady ROB nemají integrovanou baterii a je tedy třeba vždy zajistit napajecí napětí v rozsahu 12 - 24 V DC.

Popis Verze 210: speciálně vyvinutý čítač určený pro odměřování pomocí inkrementálního snímače (IRC). Čítací jednotka zobrazuje kladné i záporné délky. Pomocí vstupů DIN1 a DIN2 zajištěna obousměrná čítací funkce pomocí příchozích impulzů z IRC. Tato funkce je důležitá pro vysokou přesnost počítání (např. když musíte látku odvinout zpět, čítač toto zaznamená a o daný úsek odpočítá hodnotu). Počítadlo připočítává hodnoty přicházející na vstup DIN1 (zadní svorkovnice) při každém otočení IRC snímačem vpřed (ve směru otáčení) a odpočítává hodnoty přicházející na vstup DIN2 (zadní svorkovnice) při každém otočení hřídelí IRC snímače vzad (proti směru otáčení). Čítač pracuje v odpočtovém režimu, tzn. na počátku nastavíte požadovanou (výchozí délku) a z této hodnoty bude odpočítáváno. po stisku tlačítka start (Start cyklu - lze vyvést i ze svorkovnice jako externí tlačítko) dojde k sepnutá výstupu O1 (např. posuv materálu motorem) a po dosažení hodnoty 0 dojde k sepnutí výstupu O2 na nastavenou dobu (v menu) a přerušení O1 (v závislosti na nastavení). Čítač může pracovat v jednoduchém režimu či v režimu cyklickém, kdy po dosažení hodnoty 0 dojde k zobrazení zbývajícíh cyklů.

Jedná se pouze o čítací modul. Až zákazník při konečném řešení a zástavbě určuje konečnou funkci čítače. Zapojení svěřte a to zejména při řešení zdroje napájení zkušenému elektromechanikovi s příslušným oprávněním. Při zapojování dbejte zvýšenou pozornost při volbě zařízení na výstup (při odběru větším než 750mA použijte relé - na výstup čítače zapojte cívku). Také doporučuje zvolit vhodný zdroj napajecího napětí v rozsahu 12 - 24 V DC (ideálně s jištěním na sekundárním vedení).

Víte že Vám můžeme dodat i zakázkové čítače s funkcemi dle Vašeho přání? také můžeme čítač osadit a připravit pro přímé použití dle Vašich požadavků.

Použitelnost verze 210 v praxi: Verze 210 je použitelná například při odměřování stejných délek materiálů v sériích aj. Připojením výstupů O1 a O2 lze například ovládat převíjecí stroj. Stiskem, Start dojde k posuvu materiálu (motor točí). Po dosažení stanovené délky (na displeji 0) se motor zastaví a sepne O2 na určitou dobu (řezačka provede řez). Spolu se stanoveným metrem, kterým ukážete zákazníkovi správnost zobrazovaných údajů lze užít i pro obchodní styk (po dohodě s konkrétním zákazníkem).

Technická specifikace

Typ: ROB
Verze: 210 (speciální)
Zákl. fce: komparativní čítač impulzů z IRC (pro odměřování délky) s cyklickou funkcí
Zobrazovač: 5 míst 8-digit LED s 10 mm vysokými číslicemi
Typ displeje: červeně podsvícené číslice
Max. měřený rozsah: celkový počet 1 až 99 999 (total sum)
Jednotky: nastavitelné (změna desetinné čárky)
Nastavení impulz/délka: pomocí násobení/delění v menu čítače

Vstupy: 3 x vstup ovládaný potenciálem napájení (AIN1,DIN1,DIN2)
Vstup AIN1: Nastavitelný (Ex. start cyklu nebo Reset)
Vstup DIN1: A (přípočtové impulzy) z IRC snímače
Vstup DIN2: B (odpočtové impulzy) z IRC snímače
Omezení vstupu DIN1 a DIN2: max. vstupní frekvence 5kHz (5000 imp. za sek.)
Výstupy: 2 x výstup (tranzistorový - max. zatížení 750mA, s potenciálem napájení)
Výstup O1: sepne při spuštění cyklu
Výstup O2: cyklický, časovaně omezený impulz po dosažení hodnoty v dané sérii

Ovl. prvky na panelu: Menu, Set, Stop, Start

Napájení: pouze externí (není součástí)
Napájecí napětí: 12-24 V DC
Max. odběr: 50mA
Stupeň krytí: IP22 (samotný modul bez zástavby)
Pracovní teplota: -20 až +40 °C
Relativní vlhkost: 90% (bez kondenzace)

Obsah balení: vlastní modul čítače, plast. příchytky, návod k obsluze (cz)
Zástavbové rozměry (otvor): cca. 66 x 32 mm
Hmotnost: 100 gr.
Celkové rozměry: 82 x 36 x 72 mm

K tomuto doporučujeme
Dokumentace
Komentáře

lidí již komentovalo tento produkt


© copyright 2006-2024 ROBEX DK, s.r.o.® , změny vyhrazeny …
webdesign ROBEX DK, s.r.o.
Webové stránky firmy ROBEX DK, s.r.o. používají soubory cookies. Tyto informace používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom vám poskytli skvělý zážitek z webu. Více zde!
PODROBNÉ NASTAVENÍ
:: InstalaceZTI.cz :: Mediace & mindfulness ::