Technologie řezání, zpracování polystyrenu, EPS


ROBEX DK, s.r.o.  - technologie řezání polystyrenu a EPS, XPS
 

Rozvoj technologie pro zpracování polystyrenu
Naše profi nářadí CleexCut pro řezání polystyrénu
Vývoj vlastní řezací techniky pro řezání
PS & EPS

S námi vždy o krok blíž k realizaci Vašeho projektu
 


Firma ROBEX DK, s.r.o.® je dlouholetým dodavatelem tavných řezaček ručního typu. Ruku v ruce s rozvojem a využíváním polystyrenových a jiných izolačních materiálů ve stavebnictví se naše firma rozhodla učinit výrazný krok směrem k vývoji vlastních technologií na zpracovávání těchto materiálů. Stali jsme se tak 1. českou firmou s takto uceleným programem zacíleným na dodávky strojů a příslušenství pro opracování polystyrenových materiálů a jiných materiálů využívaných nejen ve stavebnictví pro své skvělé izolační schopnosti. Vzhledem k právě běžícímu dotačnímu programu ZELENÁ ÚSPORÁM jsme přesvědčeni, že naše úsilí bude podpořeno i ze strany stavebně technických firem, jež musí zákonitě opracování polystyrenu řešit každodenně. Kromě ji zmíněných příručních řezaček na polystyrén firmy HSGM jsme vyrobili v rámci naší zakázkové výroby strojů i velké pily s vícenásobnými řezy pro opracovávání celých bloků polystyrenu, CNC pracoviště pro přesný ořez bloků PS a EPS dle předlohy uložené v PC a několik dalších strojů dodaných výrobcům polystyrenových materiálů a významným českým prodejcům.

Od velkých průmyslových pil a řezaček na polystyrenové bloky byl již pouze krůček k vývoji vlastních řezaček na polystyrén s využitím odporových drátů. Co nás k tomu vedlo?  Řezačky s pevnými noži nemají požadovanou přesnost a cena náhradních nožů z odporových materiálů je poměrně vysoká. Dalším vodítkem byla situace na českém trhu, přičemž se nám nepodařilo vyhledat jediného prodejce, který by nabízel odporovou pilu či odporovou řezačku s prohlášením o shodě v takovém provedení, které by stavebníkům bezvýhradně vyhovovalo a zároveň by splňovalo přísné české normy. Po mnoha měsících testů a vývoje jsme pro naše řezačky a pily na polystyrén vytipovali vhodné odporové dráty. Námi používané dráty mají hned několik výhod. Jsou určeny přímo pro tavné řezání. Nejedná se pouze o oporové dráty využívané například v elektrotechnice, ale o speciální slitinu, která má lepší anti-oxidační vlastnosti a drát si tedy i při vysoké teplotě a zátěži zachovává své odporové a mechanické vlastnosti. Podařilo se nám vytipovat dráty v rozměru 0.8, který vyhovuje pro běžné řezání na stavbě (vysoká odolnost) a dráty 0.4, které vynikají svoji přesností řezu. Další samostatnou vývojovou částí bylo zaměření požadovaných parametrů zdrojů řezaček a pil a vývoj napínacího mechanismu. Hned několik firem nabízející "profi" řezačky na polystyrén nemá žádné napínání drátu natož pružinové samostavitelné napínání. Námi vyrobené napínání je jedinečné zejména v použití rolen s drážkou o větším průměru. Nedochází tak k vyjiskřování pouze malé styčné plochy, která převádí elektrický proud na drát. Důležité je že náš napínací systém využívá vždy konstrukce pily či řezačky tak, že drát kopíruje rolnu (v délce alespoň 90°) a samotná pružina s uchycovačem je a na kostře pily. Není tak zkrácena řezná délka a dále nedochází k negativnímu efektu při tloušťkovacím řezu. Postupem času jsme došli k ideálnímu řešení a započali výrobu našich drátových řezaček. Ještě před výrobou předcházeli konstrukční práce, které odhalili hned několik nevýhod konkurenčních pil a řezaček. Například nevýhodou svislého drátu na řezačce je, že ačkoli tato řezačka umožňuje přesné tvarové řezy, je pro základní rovný řez, kterých je na stavbě nejvíce, nevhodná. Řez

na ní totiž trvá velice dlouho. My využíváme  celé délky drátu. Například pila Picolo s délkou řezného drátu 1m s dalším přesahem pro úhlové řezy je ideální pro řezy klasických polystyrénových desek 1 x 0.5 m. Na svislé řezačce vedete desku v délce 1 m a řežete pouze tloušťku desky. U naší pily Picolo využijete celou délku drátu a řežete pouze tloušťku desky v celé délce a v jednom kroku. U běžné vertikální pily (se svisle umístěným drátem) trvá řez takovéto desky cca. 26 sekund. U naší pily přitom pouhých 5 sekund. Co si přát více!  Naše tavné řezačky naleznete pod značkou CleexCut (čti Klíks-kat). Více o řezačkách CleexCut na www.cleexcut.cz.

Přejdi na nový web o nářadí na izolace CleexCut

Díky výrobě vlastních řezaček CleexCut, při zachování stávajícího sortimentu ostatních řezaček a pil a možnosti výroby jakéhokoli stroje na popracování pěnových hmot na zakázku jsme se dostali na samotnou špičku v rámci celé EU. V rámci naší činnosti nabízíme poradenství, služby zástupce značky CleexCut, zajistíme návrh pro Vás nejlepšího řešení s garancí kvality služeb a produktů.              

Všechny námi nabízené RUČNÍ ŘEZAČKY naleznete ZDE
STACIONÁRNÍ PILY A DALŠÍ STROJE NA POLYSTYREN ZDE
NÁHRADNÍ DÍLY, NOŽE A ODPOROVÉ DRÁTY K DISPOZICI ZDE

 

 

PŘEHLED SORTIMENTU NEJEN PRO TAVNÉ ŘEZÁNÍ POLYSTYRENU:

 
Příruční tavné řezačky na polystyren

jsou vhodné i na stavbu, zejména na výřezy a občasné použití. Vždy ihned při ruce. Dodávka vč. prohlášení o shodě CE a návodu. Řez do tloušťky PS a 200 mm. Vhodné na rovné řezy, vykrajování aj. Trvale skladem, objednávka možná  i v našem e-shopu. Nabízíme i náhradní nože rovné i tvarové. Určeno pro přerušovanou práci. Tyto řezačky naleznete zde!

 
Hobby řezačky na polystyrén

jsou zvláštní skupina řezaček a pil. Jsou určeny především pro přesné opracování polystyrenových materiálů. Nevýhodou je většinou nemožnost trvalého použití, nízký výkon řezaček a tím i rychlost řezů. Mezi výhody patří dostupnost. Hobby řezačky nabízíme v několika provedeních. Tyto hobby řezačky k řezu polystyrénových materiálů naleznete zde!

 
Ruční profi tavné řezačky CleexCut

jsou určeny k práci na stavbě a jsou vhodné i pro trvalé použití. Vyhovují platným předpisům a normám. Více ne 6 samostatných modelů obsáhne všechna vaše přání a potřeby. Řezačky byli vyvíjeny na základě přání a potřeb předních stavebních firem. Budujeme síť prodejců těchto řezaček na polystyren.  Více o CleexCut na www.cleexcut.cz nebo zde!

 
Odporové řezací dráty, odporové planžety a speciální no e

jsou ji trvale v naší nabídce. Dlouhodobě nízké ceny se zaručenou kvalitou. Objednávka možná  i v našem e-shopu zde. Námi nabízené odporové dráty a struny jsou určeny přímo k tavnému řezání a i po delší době používání si uchovávají své vlastnosti. V nabídce máme té i další odporové materiály k výrobě nožů aj. Tyto dráty a nože naleznete zde!

 
Další stacionární stroje na řezání PS a EPS

jejichž výrobu jsme již v minulosti realizovali jsou určeny k průmyslovému použití. Využívají je tedy zejména výrobci a zpracovatelé velkých bloků polystyrenových materiálů. Mezi typické zástupce těchto pil na PS patří zejména CNC a NC řezací a tvarovací stroje, stroje pro vícenásobné dělení a další. Průmyslové stroje na polystyrén můžete shlédnout zde! 

 
Drtící stroje na polystyren a EPS

jsou dalším strojem určeným ke zpracování polystyrenu. Potřebujete nadrtit polystyrén? K tomuto může sloužit náš drtič DPH-10S. Likvidace přebytků, zbytků a odřezků je jasným krokem k trvalé udržitelnosti odpadového hospodářství zejména velkých firem. Před vlastní recyklací je nezbytné materiál nadrtit či nadrásat. Drtiče naleznete zde!

 
Další stroje na různorodé zpracování PS a EPS

jsme schopni vyprojektovat a vyrobit na zakázku. Jedná se o projekty vyvíjené v rámci zakázkové výroby naší firmy. V rámci našeho rozvoje jsme ji schopni realizovat i technologicky velice složitá zadání. Více o naší zakázkové výrobě strojů zde, informace o vlastním vývoji pak zde!
( více informací telefonicky či e-mailem! )

 
Poradenství v oblasti použitelnosti a vývoje

vzájemná komunikace a vstřícnost je našim cílem. Máte potíže při použití jakékoli řezací techniky? Chcete opravit či repasovat Váš starší stroj? Potřebujete poradit či navrhnout nové řešení? Právě proto jsme tu! Více o našem vývoji naleznete zde! (více informací telefonicky či e-mailem! )

 

Garanti projektu: Jiří Buchar, Štěpán Robek, Miriam Palánová
 
Více informací telefonicky! 
 


 

Informace o profi řezačkách CleexCut na polystyren, EPS a izolační materiály na designových stránkách www.robex-dk.cz/cleexcut či www.cleexcut.cz

 

CleeXCUT

 

VŠechny námi nabízené RUČNÍ ŘEZAČKY naleznete ZDE
STACIONÁRNÍ PILY A DALŠÍ STROJE NA POLYSTYREN ZDE
NÁHRADNÍ DÍLY, NOŽE A ODPOROVÉ DRÁTY K DISPOZICI ZDE

Využívejte podpory ZELENÁ ÚSPORÁM svědomitě...

 
 
 
 
   
 

 

 

V případě zájmu o kteroukoli z těchto technologií nás kdykoli kontaktujte!© copyright 2006-2024 ROBEX DK, s.r.o.® , změny vyhrazeny …
webdesign ROBEX DK, s.r.o.
Webové stránky firmy ROBEX DK, s.r.o. používají soubory cookies. Tyto informace používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom vám poskytli skvělý zážitek z webu. Více zde!
PODROBNÉ NASTAVENÍ
:: InstalaceZTI.cz :: Mediace & mindfulness ::